У Києві існують пільги для окремих категорій людей, які можуть користуватися міським транспортом без оплати.
Як пише видання KyivTime, така можливість розповсюджується на наземний і підземний види транспорту, а скористатися нею можна, надавши відповідне посвідчення або за допомогою “Картки киянина” (залежно від статусу пільговика).
Безплатний проїзд доступний зокрема для:
- пенсіонерів;
- учасників бойових дій та учасників війни;
- осіб з інвалідністю (зокрема, внаслідок війни);
- ветеранів праці, військової служби та органів внутрішніх справ (наприклад, колишні працівники поліції, Нацгвардії тощо);
- батьків багатодітних сімей;
- дітей до 6 років та дітей із багатодітних сімей);
- ліквідаторів і постраждалих від катастрофи на ЧАЕС (І і ІІ категорій).
Відомо, що проїзд пенсіонерів в Києві здійснюється з використанням “Картки киянина”, яку необхідно прикласти до валідатора в автобусі, тролейбусі тощо. Однак безплатно скористатися громадським транспортом із цією карткою можуть не тільки вони.
Якщо ви хочете отримати “Картку киянина”, необхідно звернутися до будь-якого відділення “Ощадбанку”. Для подачі заявки знадобляться такі документи:
- паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
- ідентифікаційний код;
- документ, який підтверджує право на оформлення “Картки киянина”;
- кольорове фото 3×4 (якщо якість фото в паспорті незадовільна).
Активувати картку можна одразу в відділенні банку, ввівши PIN-код. Поповнити рахунок на картці можливо через термінали, каси метрополітену, сайт Головного інформаційно-обчислювального центру (ГІОЦ) тощо.
Також у Києві є можливість відстежувати громадський транспорт онлайн, щоб знати, де рухається потрібний автобус, тролейбус чи трамвай в режимі реального часу.
Для тих, хто не має права на пільговий проїзд, одна поїздка в метро, автобусі, трамваї, тролейбусі чи фунікулері обійдеться у 8 гривень. А за проїзд міською електричкою необхідно заплатити 15 гривень.
Оплата можлива за допомогою паперового чи електронного QR-квитка, а також за допомогою транспортної картки “Київ Цифровий”.
При цьому транспортна карта передбачає різні тарифи залежно від того, на скільки поїздок її поповнювати. Наприклад, при купівлі від 1 до 9 поїздок один проїзд коштуватиме 8 грн, 10-19 поїздок – 7,7 грн, 20-29 поїздок – 7,4 грн, 30-39 поїздок – 7,1 грн, 40-49 поїздок – 6,8 грн, а за умови придбання 50 і більше поїздок – 6,5 гривень.