Деякі кияни зможуть отримати 48 тисяч гривень на рік на засоби гігієни

парк літо люди

Із 2025 року Київ запроваджує нову програму адресної грошової допомоги в розмірі 48 тисяч гривень на календарний рік для придбання засобів гігієни певним категоріям киян, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

За її словами, допомога надаватиметься у вигляді щоквартальних виплат по 12 тисяч гривень (загалом 48 тисяч гривень на рік, що дорівнює шести мінімальним заробітним платам).

Кошти перераховуватимуться на картку, що дозволить родинам самостійно обирати необхідні засоби гігієни відповідно до індивідуальних потреб.

Наразі фінансування виділено для близько тисячі осіб, але у разі зростання потреби місто шукатиме додаткові ресурси.

Допомогу зможуть отримати:

  • Сім’ї з дітьми до 2 років з інвалідністю або тяжкими захворюваннями.
  • Сім’ї з дітьми до 18 років, які мають медичні показання.
  • Багатодітні малозабезпечені родини з немовлятами.
  • Кияни-Захисники України.

Марин Хонда зауважила, що раніше, починаючи з 2019 року, Київ надавав гігієнічні товари (підгузки тощо) у натуральному вигляді.

Однак через складнощі з логістикою, різноманітність потреб і тривалість тендерних процедур місто вирішило запровадити адресні виплати.

Це забезпечує гнучкість, оперативність і зручність для сімей, адже потреби дітей можуть швидко змінюватися, а запаси товарів у різних районах часто були нерівномірними.

Як отримати допомогу

Для оформлення виплат необхідно подати заяву та пакет документів до управління соціальної та ветеранської політики за зареєстрованим або задекларованим місцем проживання в Києві.

Перелік необхідних документів можна знайти за посиланням.

Читайте також: Київські ТЦК виписали найбільше штрафів за порушення правил військового обліку

Нагадаємо, у Києві анонсували здорожчання транспортних карт.