Кілька країн розробляють надзвуковий винищувач-невидимку, який зможе з Британії долетіти до РФ без дозаправки

Ілюстративне

В разі потенційного конфлікту Москви з НАТО на першому тижні війни літак, піднявшись у повітря в Британії, зможе долетиті до РФ і вдарити по системах протиракетної оборони (ПРО), ППО і авіабазах.

Про це пише The Telegraph.

Велика Британія спільно з Японією та Італією працює над створенням нового флагманського винищувача шостого покоління, який у разі війни РФ проти НАТО зможе непомітно для систем ППО дістатися до військових цілей на території Росії без дозаправки і атакувати їх.

Надзвуковий винищувач-невидимка в Британії називають Tempest. Що про нього відомо:

  • матиме великі габарити, щоб всередині борту можна було розмістити додаткові паливні баки, значні обсяги корисного навантаження, озброєння і технічних засобів;
  • коли загроза з боку засобів ППО буде ліквідована, літак може або взяти на себе роль винищувача переваги в повітрі, який знищує в небі ворожі винищувачі, або продовжувати виконувати завдання підтримки наземних сил;
  • зможе літати на великі відстані — вглиб ворожої території.

За словами військового аналітика Френсіса Туса, в разі потенційного конфлікту Москви з НАТО на першому тижні війни Tempest, піднявшись у повітря в Британії, вторгнеться в росію і вдарить по системах протиракетної оборони (ПРО), ППО і авіабазах. Очікується, що для виконання цієї ролі Tempest зможе обрушити на свої цілі арсенали зброї вибухової дії, які потенційно будуть удвічі більшими, ніж на американському F-35.

Тус зазначив, що максимальна злітна маса Tempest може становити «понад 30 тонн» — проти 23 тонн у Typhoon, а дальність польоту без дозаправки, за планом розробників, дозволить йому перетнути Атлантичний океан, чого не може дозволити собі жоден діючий британський винищувач.

Крім того, використовувана в літаку технологія гарантує, що він зможе виконувати функції самостійного повітряного комунікаційного вузла. Це дозволить Tempest забезпечити зв’язок для дронів і ракет, що знаходяться поблизу, а також наземних сил і супутників у космосі.

Літак, як зазначає The Telegraph, зможе замінити наявні на озброєнні Королівських ВПС Typhoon і американські F-35A, про придбання яких нещодавно заявило командування повітряних сил. Введення літака в експлуатацію планується в 2035 році в рамках угоди GCAP (Глобальна програма бойової авіації), в якій беруть участь BAE, Rolls-Royce, виробник ракет MBDA і італійська Leonardo.

Фото ілюстративне.

До слова, російська армія може запускати до 2000 дронів одночасно проти України.