Літак Ан-124 «Руслан» авіакомпанії «Авіалінії Антонова», який учора бачили в небі над столицею, перелетів з Києва до Лейпцига, де наразі базується флот компанії.
Про це розповів у Facebook інспектор з льотної придатності Державної авіаційної служби Федір Грищук.
За його словами, там повітряне судно пройде сертифікаційне випробування.
«Літак Ан-124-100 UR-82073 вже у Лейпцигу. І хоча ще попереду тернистий шлях сертифікаційних випробувань, є надія побачити його в небі України. З новими двигунами, новою авіонікою, з розширеними умовами застосування!» – зазначив він.
Представник Державіаслужби додав фото літака, на яких видно, що на фюзеляжі у нього красується надпис «BE BRAVE LIKE IRPIN» – «Будь відважним як Ірпінь».
Як повідомляє видання Aero Time, літак, який помітили над Києвом, має реєстраційний номер UR-82073. На відміну від інших літаків «Антонова», які були пошкоджені під час битви за Гостомель, UR-82073 на момент вторгнення проходив технічне обслуговування, тому не перебував у Гостомелі.
Після нападу на Гостомель авіакомпанія «Авіалінії Антонова» перенесла свій операційний вузол до аеропорту Лейпциг/Галле в Німеччині, де зараз базується її флот із п’яти діючих літаків Ан-124-100. Ці літаки продовжують підтримувати глобальну логістику та місії стратегічних повітряних перевезень.





Написи “Be brave like…” (“Будь сміливий, як…”) на літаках ДП «Антонов» з’явились у 2022 році. Вони присвячені 10 українським містам: Бучі, Ірпеню, Чернігову, Гостомелю, Волновасі, Маріуполю, Харкову, Херсону, Миколаєву та Охтирці.
Сім літаків назвали на честь Бучі, Ірпеня, Маріуполя, Миколаєва, Охтирки, Харкова і Херсона.
Ще три міста-героя відзначили на фюзеляжах літаків інших типів з флоту «Антонова». Ан-28 буде названий на честь Чернігова, Ан-158 – на честь Волновахи, Ан-178 – на честь Гостомеля – базового аеропорту «Авіаліній Антонова».
Як відомо, небо над Україною закрито для польотів цивільних літаків з початку повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року. Під суворим контролем дозволені лише військові, урядові та спеціальні гуманітарні рейси. За цей час лише кілька цивільних літаків, які застрягли в українських аеропортах, вдалося переправити за межі країни з аеропортів «Бориспіль» та «Львів».
Авіакомпанія «Авіалінії Антонова» заснована в 1989 році. На її сайті вказано, що парк авіакомпанії складається з одного літака Ан-225 «Мрія», семи Ан-124-100 «Руслан», одного Ан-22 «Антей», одного Ан-26 та одного Ан-74Т. За даними ГК «Укроборонпром», внаслідок ворожих дій Росії на початку вторгнення розгромлено базу (НП «Антонов») у Гостомелі, пошкоджено базу на Святошині, знищено літаки Ан-26, Ан-74 та Ан-225 «Мрія». Постраждав також ще один Ан-124, тоді як п’ять інших Ан-124 вивели з України.
Нагадаємо, 27 лютого російські окупанти під час повітряної атаки знищили найбільший літак “Антононова” – “Мрію” . В мережі з’явилися світлини з аеропорту в Гостомелі, на яких можна було побачити понівечені окупантами “Мрію” та інші літаки ДП “Антонов”. Напочатку квітня пілот легендарної “Мрії” вперше наживо побачив те, що від неї залишилось.
В Україні хочуть відродити “Мрію” та створили Міжнародний фонд відбудови легендарного літака.