Під час масованої російської атаки на Київ вночі на 10 липня 2025 р., що спричинила загибель і поранення людей, а також значні руйнування, пошкоджень зазнали також приміщення Апостольської Нунціатури.
Про це повідомив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, передають Новини Ватикану.
“Тривожним є те, що видно, що безпілотники націлені на цивільні квартали. Бо я також на власні очі бачив, чув, що деякі безпілотники літали безпосередньо навколо, навколо нунціатури, навколо будинків. Я не знаю, що вони шукали. Ми чули кілька вибухів, але два з них – дуже близько. Я також подивився на пошкодження цивільних будівель: одна приблизно за 70 метрів від нас, інша приблизно за 90 метрів”, – сказав Кульбокас.
За його словами, приміщення Апостольської Нунціатури в Києві також зазнали певних пошкоджень: у головній будівлі пошкоджено дах, а також зазнали ушкоджень гараж та службове приміщення. Співробітники підібрали близько десяти досить великих осколків, схожих на осколки безпілотника, а не ракети.

Апостольський нунцій зауважив, що нунціатура розташована у Шевченківському районі столиці України, де є чимало посольств. За даними статистичних підрахунків, цей район найчастіше атакований після прифронтових міст за кількістю дронів і ракет.
“Деякі з них прилітають всього кілька сотень метрів від нас, але цієї ночі кілька прилетіли дуже близько. Ми не знаємо, скільки було жертв, бо іноді ці дані стають відомі через один, два чи три дні, але щоранку на Святій Месі ми завжди молимося за всіх ймовірних жертв”, – розповів представник Папи в Україні.
Архиєпископ Кульбокас підкреслив, що хоч обстріли Києва завжди, від початку повномасштабного вторгнення, були частими й регулярними, інтенсивність значно зросла від кінця місяця травня, і так було протягом всього червня та початку липня.
“Наприклад, якщо рахувати тільки дрони, якщо я не помиляюся, вибухи слідували один за одним протягом трьох годин. Потім полетіли ракети. Три години означає, що ти чуєш, як пролітає безпілотник, а потім той самий безпілотник повертається, і ти не знаєш, яку ціль він переслідує, тому що чуєш його безпосередньо над головою. Потім ще один, п’ятий, десятий, двадцятий, тридцятий… і так безперервно. Потім чуєш вибухи, тож усе це викликає велике напруження”, – розповів нунцій.
Нагадаємо, в результаті атаки в ніч на 10 липня постраждала житлова, медична, освітня, торгівельна та транспортна інфраструктура у шести районах столиці. У Подільському районі загинули дві жінки – це 68-річна мешканка столиці та 22-річна капрал поліції, співробітниця метрополітену. Також постраждали 16 людей.
Також внаслідок масованої атаки зазнав значних пошкоджень офіс «5 каналу», вщент зруйновано одну з амбулаторій на Подолі, квартира голови Національної спілки художників України.
У Шевченківському та Подільському районах розгорнули штаби допомоги постраждалим.
Через ліквідацію наслідків обстрілу у Києві перекриті деякі вулиці, змінено рух транспорту.