По всій країні після хвилини мовчання пропонують вмикати гімн по гучномовцю

повітряна тривога

На сайті Кабінету Міністрів України з’явилась петиція із вимогою зробити загальнонаціональну хвилину мовчання, запроваджену Указом Президента №143 від 16 березня 2022 року, обов’язковою та загальнодоступною на всій території України.

Автор петиції наголошує, що хвилина мовчання є важливим символом єдності та вшанування героїчних жертв військових, добровольців, медиків, волонтерів і цивільних, які загинули через війну, розв’язану росією.

За словами автора звернення, наразі виконання хвилини мовчання має локальний характер і залежить від місцевої влади, через що в багатьох містах вона залишається непомітною для більшості населення.

«Цією петицією спільнота небайдужих українців вимагає зробити хвилину мовчання тотальною і невідворотньою, щоб кожна праска в Україні в кожному населеному пункті говорила: зупинись, вшануй пам’ять полеглих за Україну», – йдеться у петиції.

Для реалізації ініціативи щодня о 09:00 пропонується транслювати через гучномовці, які сповіщають про повітряну тривогу, текст на кшталт: «Щоранку о 09:00 на всій території нашої Держави згадуємо українців, які віддали своє життя, усіх, хто воював, усіх військових та всіх цивільних, дорослих та дітей, усіх, хто міг би ще жити, якби росія не розпочала цю війну. Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну». Після тексту транслювати звук метронома протягом хвилини, а потім – Державний гімн України.

У разі публічного ігнорування хвилини мовчання петиція передбачає введення адміністративної відповідальності, зокрема штрафів для порушників.

Автори ініціативи переконані, що ці заходи посилять згуртованість нації та стануть щоденним нагадуванням про ціну, яку Україна платить за свою свободу.

Читайте також: Розстріляний пам’ятник Тарасу Шевченку в Бородянці став центром світлової інсталяції

Нагадаємо, цьогоріч Київська міська рада затвердила перелік заходів із проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання. Відтак про початок хвилини мовчання оголошують через звукові системи оповіщення на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності, через мобільний застосунок Київ Цифровий, на 19 станціях київського метрополітену та в громадському транспорті, де передбачена технічна можливість аудіотрансляцій оголошень. Також хвилину мовчання в Києві почали оголошувати цифрові рекламні носії.