У двох з них — перший статус екстреності. Це означає, що їх час на життя вираховується уже днями чи тижнями і трансплантація для них просто життєво необхідна.
Про це повідомили в Українському центрі трансплант-координації.
В одну з найважчих для Києва ночей, коли ворог атакував місто сотнями дронів і ракет, в столичних лікарнях медики продовжували пересаджувати органи трьом дітям.
Донор — 4-річна дівчинка з Житомирщини. Дитина отримала важкі травми і медики “Охматдиту” докладали неймовірних зусиль, аби її врятувати. Але ушкодження були несумісні з життям і лікарський консиліум діагностував у дитини смерть мозку.
Мама дівчинки, медик за освітою, добре розуміла, що висновок консиліуму не залишає її доньці найменшого шансу вижити. Але навіть смерть може стати початком нового життя — для інших дітей. І вона дала згоду на посмертний забір органів.
Єдина державна інформаційна система трансплантаціі (ЄДІСТ) визначила реципієнтів для проведення органної пересадки;
- цієї ж ночі в НДСЛ Охматдит обидві нирки трансплантували 14-річному хлопчику і пересадили печінку 16-річній дівчині, яка мала перший статус екстреності;
- в Інституті серця МОЗ України провели довгоочікувану трансплантацію серця 12-річній дівчинці, яка також мала перший статус екстреності.
Через день після трансплантаціі стан усіх пацієнтів відповідає складності перенесеного оперативного втручання.
Медики та родини прооперованих дітей висловлюють вдячність родині маленької донорки за складне, але важливе рішення.
Як відомо, з початку року українські лікарі провели понад 300 трансплантацій органів.