Близько 60 гектарів – загальна площа землі, яка б мала використовуватися для висадки експериментальних садів та ягідників Інституту садівництва Національної академії наук України.
Про це ідеться у розслідуванні громадської ініціативи “Голка”.
Мова про 5 ділянок поблизу нацпарку “Голосіївський”, які досі мають цільове призначення – під сільськогосподарську забудову. За часів Кличка схему з ділянками, де мали бути експериментальні сади і ягідники Інституту садівництва Національної академії наук України, цифровізували і по суті приховали докази службового підлогу.
З огляду на те, що громадськість про це не знала, то активісти не могли цими аргументами апелювати до депутатів Київради. Відтак вони торік проголосували за подовження договорів оренди землі, де хоче зараз зводити багатоповерхову забудову колишній перший заступник Кличка – KAN Development Ігор Ніконов.
Ці 5 ділянок землі – це урочище Китаїв та ділянки поряд. Киянка Міа Кириленко, яка разом з ініціативною групою “Захистимо Китаїв” боронить ці землі від забудови, наголошує, на тому, що це ділянки, де є національна археологічна спадщина.
Аналітик “Голки” Георгій Могильний з’ясував, що Київрада 2007 року затвердила зміни до Генерального плану столиці на підставі містобудівних обґрунтувань, які не існували. Згодом ці фіктивні документи стали основою для видачі містобудівних умов та обмежень у 2014 та 2022 роках. Могильний розповідає, як реалізовували схему:
Потім ці фальшиві дані перенесли у цифровий кадастр. Тепер забудова узаконюється через Ввитяги, які ґрунтуються не на реальних документах, а на службовому підробленні. Це вже не просто корупція — це її цифровізація.
Як ідеться у розслідуванні, Департамент містобудування та архітектури КМДА офіційно підтвердив, що у його архівах немає жодного з п’яти містобудівних обґрунтувань, затверджених Київрадою. Проте саме на них у 2024 році посилалися посадовці, коли Київрада поновлювала оренду частини ділянок.
“Тим часом уряд 6 років зволікає з розглядом проєкту постанови, яка має змінити адресу та назву пам’ятки археології. Відсутність такого документу, прийняття якого мав би адвокатувати Мінкульт, ускладнює представникам Офісу генпрокуратури захист від забудови пам’ятки національного значення в суді”, – додають активісти “Голки”.
До слова, громаді Києва повернули незаконно відчужену земельну ділянку у Солом’янському районі.