У столиці можна очікувати зростання цін на житло та на оренду

На українському ринку житлової нерухомості спостерігаються значні регіональні відмінності, що стали особливо помітними в умовах повномасштабної війни. 

Як пояснив експерт ринку нерухомості, колишній президент АФНУ Юрій Піта, у Києві будівельна активність нижча, ніж у західних регіонах, що може призвести до дефіциту пропозиції та подальшого зростання цін на житло. На противагу цьому, у Львові, Закарпатті та Івано-Франківську будівництво житла триває досить активно. Тут пропозиція на ринку стабільна, а значного подорожчання нерухомості найближчим часом не прогнозується.

За словами Юрія Піти, вторинний ринок наразі домінує над первинним: найбільшим попитом користуються квартири з ремонтом, оскільки люди прагнуть якнайшвидше облаштувати побут.

У безпечних регіонах країни попит на оренду невпинно зростає: у більшості міст ціни піднялися на 20% від довоєнних, а у Києві – на 15-20% за останній рік. Відновлення тренду на оренду житла пояснюється зростанням кількості вимушених переселенців, зокрема із Сумської та Запорізької областей.

Загалом, на вторинному ринку України спостерігається баланс попиту та пропозиції. Продавці, як правило, готові до невеликого торгу, а ціни залишаються відносно стабільними.

До слова, можна дізнатися, скільки коштує найдешевше житло у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.