Мова йде про новий етап міжнародної медичної співпраці, яку Охматдит реалізує спільно з одним із провідних дитячих щелепно-лицевих хірургів Франції — професором Романом Хонсарі (Roman H. Khonsari) з дитячої клініки Necker-Enfants Malades у Парижі
Як розповіли в медзакладі, французький хірург працює разом із командою нейрохірургів, щелепно-лицевих хірургів, анестезіологів, операційних медсестер Охматдиту, а також із фахівцями кафедри НМУ ім. О.О. Богомольця.
Напередодні в Охматдиті успішно провели надскладну операцію першій із чотирьох дітей. 4-річна дівчинка вже перенесла два втручання в минулому. Завдяки ним вдалося зберегти зір, дати можливість ходити й говорити. Ця операція є дуже важливою, тому що: без додаткового об’єму мозок не може рости, виникає загроза гальмування розвитку, а очі, які не вміщуються в орбітах, можуть втратити функцію.
Павло Плавський, дитячий нейрохірург і завідувач відділення нейрохірургії Охматдиту, пояснює: «Ми провели операцію типу моноблок — дистракційне висунення практично всього обличчя. Ми Дівчинці перемістили лобну кістку з надбрівними дугами та верхню щелепу вперед за допомогою внутрішніх дистракторів. Після операції ці пристрої щоденно підкручуються, тим самим обличчя висувається. Якщо нічого не робити, дитина зупиниться в розвитку, пояснили лікарі.
Попереду ще три непрості хірургічні виклики маленьким пацієнтам.
Зокрема, дитина з надзвичайно складною патологією — енцефалоцеле, або мозковою грижею. У її випадку частина мозкової тканини вийшла за межі черепа і проросла в носову порожнину та орбіту. Дитина, яка потребує висунення лобно-орбітального комплексу, а також маленький пацієнт з резорбцією кістки, тобто її частковим розсмоктуванням. Лікарі планують провести повну реконструкцію переднього відділу черепа: пересунути кістки з потилиці наперед, сформувати надбрівні дуги й відновити гармонійну анатомію обличчя.